| BlackNinja a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu somnul.In fiecare dimineata ma scol pe la 2 deoarece m-am sculat o data pe la 2 si de atunci tot asa ma scol.Cum as putea sa ma scol si eu normal, pe la 6-7 dimineata.

PS:Fara raspunsuri aiurite, nu stiu sigur in ce categorie se incadreaza intrebarea mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ai nevoie de 2-3 zile de sacrificiu. In care sa te culci la ora 23.00 si sa te trezesti la ora 7.00, chiar daca ti-ai petrecut trei sferturi din noapte foindu-te. In timpul zilei munceste mult, nu dormi, nu bea cafea sau cola si nu face exces de TV sau calculator (maxim o ora insumata pe zi si niciodata dupa ora 22.00). In cateva zile iti vei regla somnul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știi că insomnia este o afecțiune?
Mergi la medicul de familie pentru mai multe investigații.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Asoflo a răspuns:

Incearca sa stai treaz toata noaptea si ziua sa nu dormi si vei vedea ca seara poti sa dormi, asa am avut si eu big grin funda smug