| HaloH a întrebat:

am o problema.
Deci sunt racit(acum o sa va ganditi, ca o raceala nu este asa grava si ca stiu ce trebuie sa fac), dar...
Sunt racit si imi vine sa-mi suflu nasul, iar eu in nas am o rana de acum cateva zile si gen daca suflu imi iese sange.
Nu stiu ce sa fac, imi curge nasul si nu pot decat sa tamponez asa usor adica sa sterg cand iese din nas.
Dar simt acea nevoie de a sufla nasul, iar daca suflu imi iese sangele si al dracu de se mai opreste imi ia vreo 10 minute sa-l opresc ca tot curge si sa mentionez daca imi curge sange imi vine tot sa suflu si cand suflu suflu un fel de muci, dar rosii adica plini de sange.
Nu stiu ce sa fac lasati-mi ce as putea face, manca, cum as putea scapa de aceasta racea cat mai repede sau macar de rana din nas ca sa pot sufla si eu normal nasul.
Multumesc, :3 Cel mai bun raspuns are funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei1243 a răspuns:

Poti bea ceai de ghimbir, mananca ceapa, usturoi sau incarca o bagie fierbinte, aburii iti vor desfunda nasul