| Hundrea a întrebat:

De ce uneori dimineata cand imi suflu nasul am putin muci cu sange? Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Pot aparea din cauza ca ai anumite rani acolo.

| AlexSalling a răspuns:

Sigur ai niste rani/mici cheaguri de sange in nas. Iti va trece.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:poti sa te fi scarpinat in nas si sa ai rani acolo, poti avea o raceala care este uneori insotita de sangerari nazale sau pot fi alte cauze mai complexe.La raceala este recomandat un consum de vitamina C(iti pot explica si de ce,dar nu cred ca te intereseaza neaparat).La scarpinat, bagat degetelul in nas, dupa parasirea obiceiului, ai scapat. Daca nu acestea sunt cauzele, trebuie sa ajungi la un consult ORL.

| George192 a răspuns:

Nu este nimic in neregula atata rimp cat cantitatea de sange nu este are iti recomand sa nu te mai scarpini in nas daca o faci daca se agraveaza du-te la un medic

| zuzaaaaa a răspuns:

Posibil sa fii răcit.

| Eusuntdiaa a răspuns:

Este posibil sa fi răcit sau sa ai lipsa de calciu! Si mie mi-a curs la fel in fiecare dimineața mă trezeau mucii cu sânge, dar m-am dus la la medic si mi-a spus ca am foarte mare lipsă de calciu si mi-a recomandat un calciu de când l-a! m luat nu mi-a mai curs. Cel mai bine este sa vorbești cu părinții tai si sa le spui, si spune-le ca vrei sa te duci la doctor ca să îți de-a calciu.