| VladMarian77 a întrebat:

Salut, am fost foarte racit acum cateva zile si de atunci am nasul infundat cu muci. Imi suflam mereu nasul destul de tare pana la un moment dat cand a inceput sa imi dea sangele. Ideea e ca mi se intaresc mucii in nas si acum cand ii suflu sau ii scot pur si simplu imi da sangele, de fiecare data. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sdws77 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema momentan. Dar stiu ca, am avut-o si mai demult, iar in cele din urma, cheia a fost sa-mi las ranile din nas sa se vindece singure. Trebuie sa-ti dai cu nazomer in nas (ca sa iti inmoi mucii), iar apoi sa i sufli usor. Nu sufla tare. Nu te scobi in nas. E greu, dar altfel nu prea ai cum sa scapi de ranile din nas.

1 răspuns:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Ia un spray de nazal.
Ai sângerări din cauza ca poate ai o bubita.