| Kukusterino a întrebat:

Am o problema destul de grava: De 3 saptamana mani nu pot sa mananc seara( nu am pofta de mancare si nu simt nevoia sa mananc) dimineata la pranz si dupa amiaza pot "ciuguli" si manca, dar dupa ora 19:30 nu mai pot manca mancare, pentru k daca ma fortez mi se face greata.Va rog daca stie cineva ce am sa imi spune repede! VA rog am nevoie mare de ajutorul vostru!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Un diagnostic corect iti poate da un medic specialist,acum informativ daca lipsa absoluta poftei de mancare poate fi anorexie,e o boala pe fond nervos(stress,tot felul de probleme sociale etc) e o boala progresiva si periculoasa... daca mananci si dupa ti se face greata poate fi vb de bulemie, de asemenea pot fi alte probleme :paraziti, unele afectiuni digestive de asemenea consumul exagerat de cafea si consumul de tigari...sunt zeci si sute de variante insa fara niste teste exacte nimeni nu iti poate spune ce ai, asa ca sfatul meu e sa nu asculti tot felul de povesti cu infuzii de pelin si mai stiu eu ce medicamente luate dupa ureche

1 răspuns:
| MrKid a răspuns:

Multi au problema asta si este o varianta daca tie nu iti intra dar nu stiu daca o vrei, e cam asa:intr-o zi te duci si dai putin bani pe o mancare de fast-food sau o pizaa sau ceva ce stii tu ca mananci mult ca daca vei manca o data multa pizza la pranza se obisnuieste organismul si va manca mereu mai mult si tot asa:d(altfel nu prea poti). Funda?