| 7Slasher666 a întrebat:

TPU.Am o problema grava cu cosurile.Am 15 ani, si sunt in primul an de liceu.Pana acum nu am avut asa de multe cosuri...stiu ca acum e perioada, dar as putea spune ca sunt singurul din clasa care are.Am incercat diferite produse cumparate si nu au facut decat sa-mi usuce pielea si sa-mi creeze coji, de asta as insista sa-mi spuneti metode naturiste de a scapa de acnee si de petele lasate de acestea. Daca stiti si produse de la farmacie, as dori sa-mi spuneti, dar vreau sa-mi impartasiti experienta care ati avut-o cand le-ati folosit.Nu vreau sa mai risc...Multumesc anticipat! Dau funda celui mai bun si detaliat raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxiimaria97 a răspuns:

Primul pas e sa nu mai consumi foarte multe dulciuri, in special ciocolata, la fel si sucurile acidulate.Eu am mers la dermatolog iar acolo mi s-a dat un tratament si pot spune ca sunt foarte multumita si nu mai am cosuri. Poti merge si tu, e cel mai bine.
Dar cum spuneam daca consumi in exces ciocolata si sucuri acidulate nu vei scapa de problema cosurilor, orice ai face! Sper ca te-am ajutat!

| 7Slasher666 explică (pentru roxiimaria97):

Intr-un fel.Dar tot nu mi-ai/mi-ati spus tratamentele ce pot fi facute acasa.

2 răspunsuri:
| roxiimaria97 a răspuns:

Eu stiu doar ca Pasta de dinti usuca cosurile si aspirina la fel..in rest nu stiu ce remdii te-ar putea ajuta. poti cauta pe internet, gasesti foarte multe acolo