| bogdan400 a întrebat:

Vreau cv bun pentru petele lasate de acnee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Masca cu argila e cea mai buna pentru toate problemele tenului.
se gaseste la farmacie sub forma de granule, le poti amesteca cu apa si cu cateva picaturi de lamaie, si cu un galbenus de ou, apoi ti-o aplici pe fata si o lasi sa se intareasca, sa actioneze, apoi te clatesti cu apa.
efect in 1-2 saptamani.
bafta

| iulikka a răspuns:

Pe mine m-a ajutat f mult tinctura de galbenele (o gasesti la plafar), pe care o foloseam seara inainte de culcare sub forma de compresa pe care o lasam pana a 2 zi dimineata, dar ai grija sa nu te dai cu vreo crema sau altceva ca poate sa aiba o reactie negativa. Si mai stiu una pe care eu nu am folosit-o dar poate te ajuta tinctura de sanziene de la dacia plant.happySA CITESTI SI PROSPECTELE CU ATENTIE

| bogdan400 explică:

Si in cat timp ti-au trecut