| Stefan_Andrei_1991 a întrebat:

Buna TPU am o problema grava sunt dependent de masturbare si prin grava ma refer ca o fac de 20-30 de ori pe zi fara exagerare desigur incepand de dimineata pana seara, ma domina acest viciu ce sa fac? Va rog sa ma ajutati nu e o gluma vorbesc extrem de serios...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar insemna de 1, 25 pe ora.La 30 de pleznituri.Dar tu stai toata ziua in casa? Mai iesi, omule, pe afara cu prietenii, daca ai.Cauta-ti alte preocupari mai sanatoase.Nu duce la nimic bun asa ceva.Rezista instrumentul la atata frecare? Ce faceai acum cand scriai intrebarea? Tot......manuta?

| OnuOnulică a răspuns:

Îţi văd un viitor bun mă...
Ok, ok să fim serioşi!
Bă, încercă să nu te mai gândeşti atâta la femei şi să faci şi alte lucruri de exemplu să ieşi cu prieteni în oraş sau să te duci la fotbal fă'ţi un program.
Dar, dacă zici că eşti aşa obsedat du'te pe traseu plăteşte o prostituată ( îţi cere în jur de 50 sau 80'90 de lei nu mai mult) că doar nu vrei şi tu staruri porno laughing

| doctorandus a răspuns:

Nu cred ca te masturbezi de 30 de ori pe zi, ar insemna ca te masturbezi de doua ori pe ora. Nici Peter North nu e-n stare de asa ceva (cu sau fara Viagra). Cel mult o freci de 30 ori in sus si-n jos. Altfel ar rezulta ca tu 8 ore pe zi te masturbezi si ti s-ar fi luat pielea de pe organ.

| Seba2013 a răspuns:

Nu te mai uita la pornografie sau la tot ce te excita.
Incerca sa cultivi stapanirea de sine, incet, incet forta va creste.
Din prima este greau, lasate progresiv.

| airflow a răspuns:

30?laughing) pune mana pe o femeie ca nu te mai lasa aialaughing

| zedrix a răspuns:

Uau frate de 20-30 ori pe zi? e super mega ultra mult incearca sa iesi pe afara, sa iti ocupi ziua cu un sport de exemplu fotbal s-au ce iti place tie, sa incerci sa te abtii si eu am avut problema asta dar nu mai sunt dependent deoarece am incercat sa ma abtin cand iti vine sa te masturbezi gandeste-te altundeva si fa altceva repede adica du-te joaca fotbal etc... nu este usor sa te edzobisnuiesti dar nu este bine poti avea probleme grave cand vei fi mai mare adica de la 18-20 de ani in sus si nu poti face copii daca faci intruna