| mylady a întrebat:

Buna TPU...am o problema:imi cresc caninii superiori peste ceilalti dinti, au prea putin spatiu pentru a incapea la locul lor.Ce trebuie sa fac? Unii imi zic sa-i scot altii sa-mi pun proteza. Dati-mi ceva sfturi ce sa fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Neaparat trebuie sa te duci la stomatog, doar el va putea spune ce este de facut.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Caninii nu se extrag! Du-te la ortodont, acesta va stii ce e de facut. Probabil iti va recomanda aparatul dentar.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Trebuie sa te duci, vrei sa iti creasca dintii stramb?
Cred ca iti va pune aparat dentar, costa ceva, dar vor fi drepti.

| cosminjuve a răspuns:

Cu un aparat dentar bun rezolvi problema sigur, din cate stiu eu daca scoti un canin locul de unde l-ai scos se va vedea foarte urat, consulta un medic stomatolog.

| mylady explică:

Dar mi-e frica, daca va zice ca trebuie sai scot? ma tem prea tare

| ALEJANDRAAA10 a răspuns:

Si eu am avut problema asta asa ca scoate i