Întrebare recomandată | Vasile1986 a întrebat:

am o problema.imi tot apar coji in cap.ma mananca foarte tare si imi simt scalpul ff iritat.am tot schimbat sampoanele dar cojile tot nu dispar.si matreata nu este sigur.cum pot sa scap de ele cat mai repede? fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellen68 a răspuns:

Acest sampon te va ajuta sigur, pentru ca l-am folosit si eu. Ti-l recomand cu cea mai mare placere... http://www.yves-rocher.ro/......t_id=67884 cmSrc=Category, vei scapa de matreata, iti promit.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Exces de sebum, fă un tratament de 8 săptămâni cu Alpecin Forte de la farmacie, este un șampon costă 24 de lei te speli de 2 ori pe săptămână este foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi la dermatolog.
Este posibil ca pe fond de stres să apară un psoriazis pe pielea capului.Tratamentul ţi-l recomandă doar medicul.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problemasad

| mara2075 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine e sa vorbesti cu un medic despre asta. Iti va prescrie el un sampon,(probabil fa fi ceva di plante), eu nu pot sa iti recomand sampon care imi este bun pentru mine, ca poate sa nu-ti fie bun tie. Deci vorbeste cu un medic, el va sti ce sa faca.
Iti urez mult succes!

| ellen68 a răspuns:

Este posibil sa fie si de la stres, asa cum spunea ingerinfrant, dar chiar si asa mie imi cadea matreata din cap (de parca ningea)si am rezolvat-o cu samponul asta...