| divant a întrebat:

Am o problema. Ma doare maseaua ingrozitor de 3 zile. Este cariată. Nu merg la un stomatolog/medic. Aveti sfaturi cum sa opresc durerea sau să o ameliorez pe termen mai lung?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
Du-te macar la o farmacie sa iti recomande ceva!
Dar va fi de moment...
Daca nu rezolvi problema medical, o sa ai de furca...
Uite ce am gasit.
http://www.ziare.com/......ea-1164061
O zi buna :)

| darrio2007 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la medicul stomatolog.El este singurul care te poate rezolva.Indiferent ca vrei sa te duci sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine, atata vreme cat caria aia a ajuns la nerv si nu este curatata, o sa doara din ce in ce mai rau, pana mergi la stomatolog sa ti-o curete, nimic altceva nu ajuta!
Totusi, nu inteleg de ce incapatanarea asta cu "nu merg la stomatolog"....cand ar putea in cateva minute sa te scuteasca de durere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te duci la medic ramai cu durerea... simplu.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna, am avut aceeasi problema, te duci frumos la farmacie si iei amoxicilina, sunte antibiotice, iei o saptamana si nu mai ai probleme, la mine deja au trecut 3-4 luni si sunt chiar ok! O zi frumoasa!