| honey2804 a întrebat:

De vreo 2 zile ma doare o masea si nu numai,ma doare toata partea pe care e maseaua,inclusiv capul pe partea care e maseaua. Durerea nu persista mereu,ma ia apoi iar ma lasa,si tot asa. Maseaua e putin cariata, dar nu mi s-a mai intamplat niciodata sa ma doara si capul cand ma doare si maseaua. Despre ce poate fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IsauraLo a răspuns:

Salut! aceeasi problema am avut si eu ma dureau si tamplele cateodata.Caria chiar daca este mica este o problema>du-te la medic!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai un abces in jurul radacinii acelei masele. Trebuie sa te vada cat mai repede un stomatolog (luni dimineata daca nu ai acces la un serviciu de urgenta)

| honey2804 explică (pentru Brigaela):

Nu observ sa fie umflata maseaua, sau vreun abces.

| Brigaela a răspuns (pentru honey2804):

Un abces periapical nu se observa de obicei din afara, doar la radiografie.

| RazvanNikolas1994 a răspuns:

Nu știu ce să zic. Mai bine du-te la un doctor sau un dentist.

| OxiiLondon a răspuns:

Probabil ca ai tras curent... si tatalui meu i s-a intamplat. Eu zic ca ar trebui sa mergi la stomatolog sau cel putin sa iti faci o radiografie. Probabil nervul si caria se intersecteaza si de asta te doare...

| Tornadophlex a răspuns:

Este posibil sa ai puroi! trebuie sa inmoi vata in spirt iar apoi sa o bagi in urechea cu partea maselei cariate, nu o sa treaca dar o sa te mai calmeze daca nu trebuie sa te duci la stomatolog