| CristinaMv a întrebat:

Buna TPU...
Am o problema majora si sper sa ma ajutati. general fetele.
De ceva timp a inceput sa -mi cada foarte tare parul, cand fac baie, cand il pieptan sau cand bag mana in el.
Nu stiu ce sa mai fac sa-l opresc din cadere...
Nu folosesc nici placa nici feon, il spal doar o data la 2 zile din cauza sebumului pe care il elimina pielea...
Daca cineva din voi a trecut prin asa ceva, dati-mi va rog un sfat sau un mic ajutor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramina a răspuns:

Mergi la endocrinolog ca sa iti dea de facut analize, am trecut prin asta o perioada lunga de timp si deja innebuneam cand vedeam persoane care imi recomandau masti, uleiuri si alte prostii cand la mine problema era foarte grava si imi cadea mai mult par decat puteau sa isi imagineze "sfatuitorii"
Cel mai bine este sa iti faci aceste analize pentru ca de cele mai multe ori e din cauza hormonala cand nu e doar o cadere banala, temporara

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Citeste despre produsele vivese sense duo si combina-le cu uleiul din nuc de cocos. Pentru mine a functionat. Maseaza-ti bine pielea capului cand folosesti uleiul si nu numai. Un masaz fara sa-ti freci parul... cu degetele stabile/prin apasare (sper sa intelegi ce vreau sa zic) chiar si in pauze la munca, iti pune circulatia sangelui din pielea scalpului in normal. Bafta happy

| kiri11 a răspuns:

Sau multe sfaturi le poti citi si pe aceasta pagina: https://biancaipasdefrumusete.wordpress.com/