| DanaAndreea0091 a întrebat:

Am o problema, menstruatia o am regulata si mi s-a terminat pe data de 7 acum am observat scurgeri din nou. M-am trezit in mijlocul zilei pătată pe lenjeria intima, iar acum am observat ca imi curge mult. Ce poate sa insemne, dereglari hormonale? Mentionez ca am 16 ani. Nu mai sunt fata mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil dereglari hormonale, posibil infectii.
Un control ginecologic se impune, mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala!

| LadyDee89 a răspuns:

Dereglari hormonale, o posibila sarcina menstruala ( parca asa se zice cand nu e fixata sarcina si se elimina ca menstruatia, uneori cu dureri, uneori fara)! Cel mai sigur dereglari hormonale, mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala, foloseste anticonceptionale, iti regleaza menstruatia si scapi de dureri, plus ca sti sigur cand vine