| Bianca777 a întrebat:

Am o problema serioasa. Am observat acum o ora umflatura in partea dreapta a gatului in lateral.Am auzit de noduli, si sper ca nu e asa ceva. Nu am alte simptome plus ca am 14 ani. Nu as vrea sa le spun alor mei. Va rog, ajutati-ma mai ales daca ati mai trecut prin asa ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGigg a răspuns:

Nu are rost sa te risti mai degraba ia si spune parintilor nu e de joaca cu aceste lucruri. Mai degraba acum decat niciodata.

| lexusen3 a răspuns:

Spune-le parintilor tai tot ce ti se intampla deoarece ar putea fi ceva grav, in cel mai rau caz un nodul benign la nivelul tiroidei ceea ce nu e grav deloc, 95% dintre noduli sunt benigni 5% sunt cancerigeni, asa ca mai ales la varsta ta un nodul cancerigen ar fi foarte foarte foarte foarte rar. Asa ca du-te tu frumos la parintii tai si spune-le ce ai, si chiar daca nu ai vrea aici nu e pe vrute sau nevrute, depinde de sanatatea ta.