| anonim_4396 a întrebat:

De ce am o umflatura in partea dreapta a gatului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru un control medical și analize de sânge.
Pa, pa.

| bluepriest a răspuns:

Nu stiu exact, daca puneai o poza poate imi dadeam seama de ce zici, dar se poate sa fie un ganglion

| ancaflorian a răspuns:

Depinde si de consistenta, mobilitatea si marimea acestei umflaturi! Poate sa fie un lipom, care nu este periculos (tesut gras), un chist (un saculet cu lichid, care este de asemenea infoensiv) sau un ganglion marit, care de cele mai multe ori semnaleaza o infectie sau o inflamatie. Eu as zice sa vezi un doctor, dar sa nu te panichezi, este un lucru destul de comun...