| vladionut94 a întrebat:

am o problema si as vrea info. Exagerez cu mancarea si tinand cont de asta, nu pot creste masa musculara raman tot la aceiasi greutate de ani de zile, mai exact 60 kg la 1, 73 cm. Mi-ati putea spune daca as avea ceva problema de sanatate sau doar as putea fi catalogat drept ectomorf. M-as simti onorat daca mi-ati raspunde, cu stima Vlad-Urs.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Culturism faci? mâncarea nu creste masa musculara dar e foarte importanta cand facem culturism

| Pitiman a răspuns:

Salut, pentru a iti dezvolta inaltimea dar si masa musculara iti recomand sa practici un sport. Ai putea sa te apuci de inot, pe care l-am practicat si eu (pe perioada cat am facut inot am reusit sa ajung la 1, 82 si 78 kg si o masa musculara decenta) si iti mai recomanda handbalul, pe care il practic si eu in prezent. Nu cred ca ai nici o problema medicala serioasa insa daca simti nevoia poti controla un medic.