| Valentin29183 a întrebat:

Buna TPU. Am o problema, simt mereu că oameni se îndepărtează de mine sau nu vor sa stea în jurul meu. Nici în tren vad ca oameni stau distanți de mine, scaune goale în standa și în fata. Asta ma face sa ma simt prost. Când văd un om pe strada îmi las capul în jos și evit contactul vizual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vidia a răspuns:

Oamenii în tren stau unde vor ei, dar asta nu înseamnă că fac asta sa se îndepărteze de tine, este doar în capul tău. Tu doar ai o stima de sine scăzută.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fi un pic prezentabil si modest.
Poate esti timid, dar incearca in timp contactul vizual, si sa privesti in fata cand mergi ba stanga ba dreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este sa te placi tu însuți,sa te iubești, și să ai încredere în tine. Și eu pățesc așa și mi se rupe,eu oricum românii și țiganii îi văd ca pe niște tomberoane nu oameni, deși nu toți sunt așa. Fi mereu încrezător în tine și nu uita că fericirea un om așa cum poate sa ți-o redea, poate sa o și ia. Tu sa fi ok cu tine asta contează, oamenii aia nu îți pun mâncare pe masa și nici facturile nu ți le plătesc
Respecți prea mult națiile astea infecte de oameni, tu ai un potențial mult mai mare decât crezi dar din cauza confidentei stai prost cu stima de sine, și te auto demoralizezi.