| Zapkitu a întrebat:

am o problema, ultimele doua zile am fost la soare si am stat in jur de 3 ore pe zi, iar azi dimineata cand m-am uitat, pe mana dreapta in partea venelor mi-au aparut niste umflaturi... (nu stiu sigur daca este de la soare)

Am facut o poza, o puteti vedea aici:
http://postimg.org/image/nppe7b0or/

Ma gandeam sa intep cu acul sau cu unghera...
Idei? :|

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Nu e o idee buna sa le atingi, darmite sa le spargi, consulta neaparat un medic e cel mai bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred să fie din cauză că ai stat la soare.

Mergi cât mai urgent la medic, preferabil la dermatolog.

Toate cele bune.

| karsivan a răspuns:

Nu ca te infectezi, astea sunt arsuri grave m, urgent la doctor, o saprimesti tratament.

| anacolda a răspuns:

Niste varice? Nu pare! Arsura de la soare. AI grija ce faci, ca e periculos soarele in perioada asta, mai ales cand ajungi sa te parlesti asa.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/......ielii.html