| Tourniquet a întrebat:

TPU!
Am o vanataie imensa la genunchi. Cum pot scapa mai repede totusi de ea? Sa nu mai fie asa vizibila?
Astazi am spectacol la dansuri. Ma gandeam sa-i mai fac ceva si sa-mi dau dupa aceea cu fond de ten la spectacol.
Ce-asi putea face? In afara de comprese cu apa rece...
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelliQue a răspuns:

Daca se vede chiar atat de intens incearca sa o maschezi cu putin fond de ten si putina pudra. Dar ai grija sa nu se vada foarte tare fiindca dupa ar parea ca ai pete pe picioare:*!
Succes la concurshappy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se găsește la farmacie un unguent care se aplică pe locul vânăt, ajută la punerea în mișcare a sângelui acumulat local.
Pa, pa.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Nimic, da-ti cu un fard presupun, daca tot esti fata. In rest astepti

| Slavic a răspuns:

Asteapta "_"