| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU^^.Am observat ca dupa baie (sau in timpul baii), imi vine rau asa ma simt slabita si tremur nu stiu de ce.Nu i-am dat importanta prea mare in trecut, dar asta ar putea fi o problema..Cand am fost ultima data la doctor mi-a spus ca am anemie, din cauza asta s-ar putea sa mai am starile astea cand fac ceva mai mult efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Anemia este atunci cand ai lipsa de hemoglobina din sange (hemoglobina transporta O2 in sange si daca este mai putina organele numai sunt oxigenate cum trebuie). pentru a scapa de anemie trebuie sa mananci mai multe alimente bogate in fier (carne si legume). iar faza cand iti faci baie incearca sa numai faci mult abur si eu ma simt la fel cand imi fac cu apa prea fierbinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
S-ar putea sa ai si anemie.
Dar de ce nu ti-ai facut niste analize de sange?
Te pup!

| ilymtfk08 a răspuns:

Probabil, dar in baie incearca sa eviti sa stai in apa fierbinte sau sa nu stai mult, pentru ca inhaland aburii aia foarte fierbinti din aer, numai poti inhala oxigen, e si normal sa-ti fie rau, ai grija

| raul78689 a răspuns:

Da, este posibil sa ai aceste stari si cand depui foarte mult efort. Dupa parerea mea, nu ar trebui sa treci cu vederea aceste simptome si sa incerci sa te tratezi.