| ileanaurs a întrebat:

sunt insarcinata in 7saptamani,si vreau sa zic ca e groaznic,nu pot nici apa sa beau ca repede fug la baie si vomit, starile astea au inceput acum 3 saptamani,la inceput aveam o stare de greata permanenta dar mancam mult si orice,aveam pofte,nu vomam deloc,dupa o saptamana mai rau, o mancare din 6 pe care le mancam pe zi o vomam iar acum de Vreo 5zile orice mananc vomit,,orice,si apa daca beau,si daca mananc o rosie,cand am fost la doctor mi a spus sa mananc putin si des si sa beau multa apa,ceea ce si fac,dar numai pot,ma simt slabita nu sunt in stare de nimic,aveti idee ce as putea face? stau numai in pat din cauza asta,as vrea un sfat,o parere, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si o sarcina usoara sa aihappy
Din pacate nu sunt remedii pentru asa ceva, incearca sa bei un pic de apa cu zahar, asa am patit eu la prima nastere si ma ametit mama ca imi trece pana am nascuthee hee la inceput de sarcina imi zicea ca asa e in prima luna, apoi a trecut o vreme si o intreb:
Mama, da nu mai trec arsurile astea? ba da mama o sa treaca, dar pana ii creste parul, dupa o perioada iar o intreb, bre, cand se termina cu arsurile asta ca nu pot manca nimic, ei mama, pana misca, si pe urma gata, a miscat si ingerasul, dar pauza, arsuri la greu, acum ce trebuie sa ii mai creasca sa nu mai am arsuri?, ei o sa aiba par mult, si tot asa ma ametit pana am nascuthee heehee hee si uite asa am trecut peste toate de dragul ingerasilor.
Fa miscare si stai la aer curat, asta e, astea sunt sacrificiile pe care le face o mama.
O seara buna sa aihappy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa stai internata in spital pana nasti.

| alinutza0408 a răspuns:

Am avut o prietena care avea aceleasi simptome, se cheama sarcina toxica, nu stiu de ce. Cert este ca a scapat de aceste probleme abia prin luna a 5-a, au trecut de la sine, fara interventie mediacala sau medicamentoasa.Totusi ar trebui sa asculti si un sfat medical