| UnRauNecesar a întrebat:

Am observat ca pe firele de par am niste chestii albe.Ce credeti ca sunt? Lindini nu sunt.Credeti ca este matreata? Mentionez ca am parul gras. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Poti sa ai cojii, din cauza ca nu ai dat tot samponul jos de pe par si ti-au ramas coji

9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daca se desprind de firul de par este vorba de matreata, daca nu se desprind sunt oua de paduchii; ele sunt rotunde sau ovale lipite de firul de par aproape de scalp(pielea capului).

| YONTU a răspuns:

Buna! happy
Altceva in afara de matreata, nu cred ca este...

| guardian18angel a răspuns:

Da, este matreata. Parul gras iti spune asta.

Mai poate fi si coaja ce se formeaza pe scalp daca cumva nu te speli bine ceea ce inseamna ca trebuie sa apelezi la produse ceva mai specifice, si nu doar sampon anti-matreata.

Consulta un medic pentru cele mai bune raspunsuri, care sa te ajute.

| hasseki a răspuns:

Da,cred ca este matreata.Incearca cand te speli sa iti dai si cu niste uleiuri hidratante (ex:ulei de ricin). Bafta!

| sacalup a răspuns:

Da,poate fi matreata. Poti incerca cu niste frunze de menta, pe care le pui pe scalp.

| Trandafirulpasiunii a răspuns:

Daca chestiile albe sunt aproape de varf atunci parul incepe sa se despice si nu o sa iti mai creasca pana nu iti tunzi varfurile iar daca este la radacina atunci este matreata. Funda?

| danilo99 a răspuns:

Ori matreata, ori ceva vopsea. Este posibil ca uneori daca te plinbi pe undeva sa ti se lipeasca vopsea de cap, sau ceva de genul. Cel mai bine ar fi sa te speli cu Head & Sholders. Daca este matrata trebuie sa iti treaca, daca nu, du-te la un cabinet medical, sau la doctorul de familie. Nu te speria, nu este cancer sau ceva boala, am mai auzit de asta mai demult. Succes happy Sper sa fie doar matratahappy Succeshappy

| BossBatausu a răspuns:

Ar fi 2 motive
1. Ai cancer
2. Inbatranesti