| Yulya1515 a întrebat:

Cum fac sa scap de parul gras si de matreata care tot imi da batai de cap?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Clateste-te cu zeama de citrice (lamai, portocale, mandarine, grapefruit, kiwi, pomelo etc) sau foloseste sampoane cu extract natural de citrice.

Mult succes!

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Limpezeste parul cu otet de mere in care ai pus frunze de urzica la macerat!

| mona a răspuns:

Foloseste un sampon antimatreata si par gras

| catalin94 a răspuns:

Depinde de fiecare scalp, incearca sayoss eu asa am scapat, mult noroc

| Chαяtreux a răspuns:

Foloseste un sampon anti-matreata, si nu te spala pe cap mai des de 4-5 zile. Chiar daca e foarte gras, acum cat esti in vacanta oblisnuiete-l cu spalatul cam la 4-5 zile.

| LolaLollita a răspuns:

Head&Shoulders Menthol.

| Lykan a răspuns:

Foloseste head and sholders pentru mine merge si eu am avut par gras si matreata si acum nu mai am

| dianaandra1467 a răspuns (pentru Lykan):

De fapt, eu am aceeaşi problemă ca Yulia dar head-and-shoulders mi-au făcut mai multă mătreaţă şi mi-au îngrăşat mai mult părul. Deci, nu îl recomand.

| Lykan a răspuns (pentru dianaandra1467):

Depinde scalpul personei respective si eu am avut matreata si nu mai am dupa folosirea head and shouldersului

| dianaandra1467 a răspuns (pentru Lykan):

Eu am scăpat cât de cât cu PANTENE. Dar mă rog, depinde şi de scalp.ş.a.m.d

| danyshatAT a răspuns:

Accesta este cel mai bun il recomand il folosesc de 3 saptamani si sunt multumithappy

| 6ase6ase a răspuns:

Spala-te pe cap!

| SkyscraperAM a răspuns:

Head and shoulders! :3

| ADINAeu a răspuns:

Cauta la farmacie ceva special pentru asta

| Amadaga a răspuns:

Eu am folosit retele bunicii agafia pentru matreata si ingrasarea parului si am scapat.