| lili_5924 a întrebat:

am pojar de 3 zile si deja nu mai am pete deloc. numai cateva pe picioare... Azi e luni si pe miercuri as vrea sa merg la scoala, oare as putea. imi puteti spune ceva detalii. nu stiu. ce as putea sa fac. sa mai stau acasa sau pot merge la scoala deja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GriRazvan a răspuns:

Eu cred ca deja este pe terminate pojarul tau. Asa ca nu mai ai prea multe griji ca ai putea raspandi ...cred ca pana Miercuri scapi definitiv! Raspunsul meu Este ca da poti merge Miercuri la scoala! Sanatate!

| Alina88w a răspuns:

Normal, ar trebui sa stai acasa inca 5 zile dupa ce-ti dispar petele! Deoarece este inca transmisibil!

| Denisa_2932 a răspuns:

Ceau ceau! Din cate stiu eu trebuie sa stai in casa 10 zile cand ai pojar. Si eu am avut si de aceea stiu.

Oricum inainte sa te duci la scoala ar trebui mai bine sa te duci la un medic care iti poate spune exact daca ti-a trecut sau nu. Iti urez succes si multa sanatate! Te-am pupatkisskiss