| DyDydee a întrebat:

Heii, de luni pana ieri (miercuri ) nu am fost la scoala deoarece am avut febra si ma dureau capul si ochii. De ieri insa am mainile si picioarele reci si m-am ingrasat un kg in doua zile ( nu am avut niciodata peste 47 de kg iar acum am 48 ) de asemenea am ameteli daca stau in picioare. Bunica spune ca as fi anemica dar face asta doar ca sa ma faca pe mine sa mananc mai mult. Ce as putea sa fac? ps va rog fara raspunsuri genul: de ce nu te-ai dus la doctor pana acum. :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pirla a răspuns:

Draga mea, eu inteleg ca te ingrijorezi dar asta cred ca s-a intamplat de la oboseala odihnestete si daca nu iti trece du-te la medic. Sper ca te-am ajutat.

| DyDydee explică (pentru pirla):

De vineri ma tot odihnesc, oricum mersi de sfat :*

| pirla a răspuns:

S-ar putea sa fie o simpla viroza pe care am avut-o si eu acum cateva zile si mi-a trecut. Poti sa iei Nurofen de 3 ori pe zi si o sa-ti treaca febra de tot in 2-3 zile maxim.

| Floryyna00 a răspuns:

Iti pot spune ca nu e anemie, nu asa se manifesta ea. In schimb iti recomand niste analize cat mai rapide/ urgente deoarece astfel de stari sunt produsul unor vitamine insuficiente, prea putine celule, reumatism acut ( aslo) s.a

| DyDydee explică (pentru Floryyna00):

Mersi de sfat, si asa eu nu mananc prea multa mancare, in special legume