| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Am primit un flacon de pastile de slabit 'Skinny Fiber'. A mai folosit cineva? Imi puteti spune daca sunt bune? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Majoritatea pastilelor de slabit contin hormoni tiroidieni de tip animal(de porc sau vita). Excesul de hormoni tiroidieni duce la stari nervoase, agitatie si dezastre organice. In aceeasi ordine intra si substantele care elimina lichidele retinute in corp.Altele contin fibre sau gelatina,care absorb vitaminele si nicidecum grasimea din intestine.
Cred ca este inutil sa iti explic efectele pastilelor,a ceaiurilor si a altor efecte miraculoase produse de catre substante chimice.
Singura pastila de slabit efectiva este pastila de sport si o dieta sanatoasa si diversificata. Daca ai luat in greutate, foarte mutl intr-un timp scurt, inseamna ca ai probleme cu tiroida, hormonale sau o depresie.

| morningstar a răspuns (pentru Zazu):

Multumesc pentru raspuns. Am inteles ca aceste pastile sunt facute din plante si contin vitamine si magneziu. Nu, nu este vorba ca am luat in greutate, doar le-am primit si ma gandeam sa le incerc, nu mi-ar face rau sa pierd cateva kilograme. Le-a incercat cineva?