| PinkHD3 a întrebat:

Am rau de masina, si diseara vreau sa merg pe camion cu o ruda.
Oare o sa am rau pe camion? Ce sa fac sa nu imi fie rau?
Please am nevoie urgent de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara COCCULINE, ia o pastila cu o ora inainte de plimbare si o sa fi ok happy

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am aceeasi problema si stiu cum e. Cred ca ai rau si de camion. Ia inainte metroproclamid(cred ca asa se scrie) si nu iti va mai fi rau. La mine a functionat. Succes!

| iulian1302 a răspuns:

Pentru a nu avea rau de masina iti poti cumpara de la farmacie medicamente speciale pentru raul de masina. Iti recomand sa iti cumperi aceste tablete( daca spui la farmacie ca vrei tablete pentru rau de masina stie farmacista ce sa iti dea) iar daca si dupa ele iti este in continuare rau incearca sa nu privesti pe geam si sa stai oarecum mai pe mijloc.

| PinkHD3 explică (pentru iulian1302):

Si cat costa?

| iulian1302 a răspuns (pentru PinkHD3):

Pai depinde de cate tablete iti cumperi. Cel mai probabil doamna de la farmacie iti va da Metoclopramid ( O tableta costa in jur de 0.30-0.40 de bani nu mai mult).Un alt medicament pentru raul de masina este Emetostop( la fel o tableta costa in jur de 0.40 de bani).

| Phancesky a răspuns:

Poti sa iti iei o lamaie la tine Si sa o tai felii. Pe drum mai gusta din ea. Lamaia e contra senzatiei de greata

| Gabriela2666 a răspuns:

Pai si mie mi.a fost rau pe masina, dar am luat niste pastile, se numesc Cocculine... Poate iti sunt de ajutor. Sunt foarte bune. Funda?

| mihailgarnoz a răspuns:

Exista niște pastile la farmacie. Nu îți recomand sa te uiți în telefon sau la laptop o sa ți se facă mai rau. Mai bine te uiți în fața.