| AlyAlinaAlinutza a întrebat:

Am si eu 3 intrebari legate de ciclu.
1)Unde va venit prima menstruatie si cand?
2)Ce simptome aveti?
3)Ce absorbante folositi?
Nu vreau sa vad raspunsuri jignitoare daca aveti astfel de raspunsuri tinetile pentru voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Dar tu nu ai mamă?
1. Menstra poate veni la orice oră din zi și din noapte!
2. Simptomele diferă de la fată la fată, unele nu au absolut nimic iar altele au dureri destul de violente.
3. Absorbantele sunt în funcție de fluxul menstrual.
Deci?
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns:

V-a venit
raspunsuri jignitoare (virgula) daca...
tineti-le

problemele de intimitate le discuti cu parintii/doctorul de familie nu cu internetul. nu inteleg de ce voi copiii de azi sunteti atat de pudici fata de parinti? nu ei v-au facut si crescut si ingrijit si ajutat mereu?