| Anonim6666667 a întrebat:

am si eu o intrebare. Am 13 ani, acum 6 luni mi-a venit menstruatia pentru prima data si a fost regulata 3 luni. Dupa aceea a venit mai devreme cu 2 zile iar dupa asta a venit mai tarziu. Prima data cu 2 zile, apoi cu 3 si acum trebuia sa imi vina pe 24 august.A trecut o saptamana si nu mi-a venit. Nu am avut niciodata contact sexual. Acum 2 zile am vazut o pata mica de sange iar apoi nu am mai observat nimic..am mai auzit ca este normal sa intarzie dar sunt ingrijorata ca nu a venit de 7 zile..Am incercat si cu apa calda pe burta. Tin sa mentionez ca ma tine 5 zile. Ma doare putin si burta jos. Uneori am dureri insuportabile pentru cateva secunde. Puteti sa imi dati un sfat cum sa fac sa-mi vina mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Catalina990099 a răspuns:

Nu te îngrijora. Esti la început. E normal sa ai dereglari menstruale.