| alinaa765 a întrebat:

Buna ziua! Am nevoie de ajutorul dvs. As avea o intrebare. Am avut contact sexual pe data de 24, respectiv 27 aprilie.A fost protejat insa am observat la baza penisului o scurgere si ne-am oprit, insa nu am luat pastila deoarece era doar lichidul seminal. Menstruatia am avut-o mereu regulata si trebuia sa vina pe 30 aprilie, insa a venit seara pe 27 seara. Cand m-am sters am observat o pata rosie de sange din vagin insa m-am gandit ca a venit mai rapid. Urmatoarea zi a venit o culoare maro, cu debit extrem de mic, cateva pete iar apoi roz. Mereu am avut menstruatie de 8 zile insa aceasta a durat doar 4.Am citit pe net ca menstruatia scurta si roz sau maro e datorata fecundarii ovulului. De asemenea am inceput sa am un apetit si o sete excesiva, dureri de stomac, greata, si gaze multe.
Intrebarea mea este, ar putea fi vorba despre o sarcina? Am facut 3 teste si toate negative insa este prea devreme pentru un rezultat concludent. Va rog fara rautate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Teste de sarcina facute pana acum sunt ERONATE si nu au cum sa prezinte realitatea fiindca sunt facute cu foarte mult aininte ca hormonul hcg sa fie prezent in urina.

Un test corectd e sarcian se poate afce DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Orice test facut inainte de 21 de zile dupa ultimul contact, este un test inutil si va arata incorect.

Eu cred ca nu esti insarcinata, fiindca ai avut deja cilul menstrual, chiar daca a fost de numai 4 zile, suficient de mult pentru un ciclu normal.

Menstruatia scurta nu este semn de fecundare a ovului, doar ABSENTA menstruatie este semn clar de gravidie. Nu ami citi ce spun unii si altii pe internet, ca 90% sunt porcarii si evidnet ireale.

| dullcat a răspuns:

Nu e nevoie sa pui intrebarea de doua ori.