| crisstiina a întrebat:

De o saptamana am rubeola,mi-au aparut petele,mancarimile,ganglionii umflati,si celalalte simptome . De ieri,mi-au trecut toate ,in afara de ganglioni ,am si facut baie. Vroiam sa va intreb daca este vreo problema daca ies afara .tin sa mentionez ca astazi s-a facut o saptamana de la apartitia bolii. Si mai am pe fata 2-3 bubite mici. Are ceva daca ies afara astazi?Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Perioada de contagiune tine 4 zile si dupa disparitia eruptiei, cred ca mai este necesar sa stai 3-4 zile in casa.

| HappyDarkness a răspuns:

Am aceeasi problema cu ganglionii sunt umflati de cand aveam 2 luni. Eu ies afara dar spre deosebire de tine nu as iesii daca nu sunt sigura. Adica nu ar trebui sa ne intrebi pe noi. Ar trebuii sa intrebi doctorul.