| Corina64 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare inainte de menstruatie e normal sa ma simt balonata, sa ma doara spatele, sa am stare de greata, sa ma simt slabita, sa ma doara capul sau sa am o pofta continua de mancare.va rog un răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal. Te vei invata in 2-3 luni cu asta si vei invata sa controlezi si sa ignori simptomele

| Corina64 explică (pentru Brigaela):

Am menstruatia de aproape 2 ani, incerc sa ma acomodez cum pot cu simptomele astea

| Brigaela a răspuns (pentru Corina64):

Iti spuneam ca nu ai motive sa iti faci griji. E cam ciudat ca dupa 2 ani inca le mai observi cu atata claritate, in general ele intra in rutina.

| Corina64 explică (pentru Brigaela):

Inca sunt la o vârstă fragedă ca sa ma obișnuiesc cu ele si le fac fata

| Brigaela a răspuns (pentru Corina64):

Nu prea inteleg ce vrei sa spui, cat de mica ai putea fi daca ai menstruatie de 2 ani. E imposibil sa ai sub 5-6 ani, eu cred ca ai cel putin 11-12 ani, deci nu esti la o varsta chiar atat de frageda