| sherylsheryl5 a întrebat:

TPU happy Am si eu o intrebare pentru voi. Stiu ca nu sunteti medici si multi veti fi contra acestui medicament dar nu stiu ce sa fac. Eu am o problema cu frica de scena de cativa ani. Am niste emotii mari de nu mai pot sa imi controlez respiratia, imi trumura vocea, buzele tot. Nu ma mai pot concentra si parca nici nu mai aud bine. Eu am mai cochetat si cu actoria si cu cantatul dar acum, mai mult cu cantatul si daca inainte nu aveam probleme, acum chiar am. Ma gandeam sa iau Xanax de 0, 25 9(cel mai slab) o pastila sau jumtatae inainte cu o ora sa fiu pe scena. credeti ca mi-ar face bine? Am un concurs important si nu stiu ce sa fac.
PS: Am incercat extraveral si alte medicamente din plante si n-au avut deloc efect. Eu sunt o persoana emotiva. Ce ziceti? Sa fac asta? Credeti ca imi va face rau? Eu sunt optimista. Stiu ca cel ami important este autocontrolul, gandesc pozitiv dra corpul tot imi tremura si ajung sa nu aud bine si sa cant prost din cauza asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa te autosugestionezi/fa un exercitiu in oglinda, acorda-ti incredere si repeta ca tu poti/ca ai putere sa mergi mai departe si ca nu iti este frica de nimic, crede-ma ca am trecut si eu prin asa ceva, iar autosugestionarea a dat randament.
O seara bunahappy

| b0denN a răspuns:

Iti sugerez medicamentele din plante : Hipericum, CH200, CH9, CH15 sunt niste granule, se baga sub limba una pe zi, timp de 20 de zile!