| Anonima0879 a întrebat:

TPU. Am si eu o intrebare. Sunt fata si nu mi-a venit menstruatia încă, dar aproape zilnic imi curge un lichid alb-gălbui, lipicios, urat mirositor. Ce inseamna asta? Imi vine menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce tis e intampla este un lucru perfect normal care se intampla tuturor fetelor de la 12-13 ani si pana la 50 de ani.
Este vremea sa vorbetsi cu mama ta despre aceste secretii vaginale, despre ciclul menstrual care iti va veni curand (posibil 1-2 ani), despre igiena locala, dusul zilnic si schimbatul chilotului, despre protectie samd.

2 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Acel lichid este secretie vaginala, de la o varsta o sa o ai in permanenta, nu are legatura cu menstruatia. Insa ai spus ca e galbui si urat mirositor, nu se presupune sa fie asa. Este posibil sa ai o infectie vaginala.

| Anonima0879 explică:

De fapt. Cred ca am gresit.e transparentă putin albă. Si nu prea miroase. happy mersi.