| Editzelu a întrebat:

Am si eu o nelamurire.De ce unii oameni aleg sa-si faca coroane dentare in loc de fatete (sunt mai scumpe si sacrifica mai mult dintele).Pur si simplu nu vad care-i diferenta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| varcolitalitamare a răspuns:

Oh ya

| anca2020 a răspuns:

Pentru ca sunt diferente majore intre cele doua. Uite un site unde te poti lamuri despre diferenta dintre fatete dentare si coroane dentare: https://www.proteticadentara.ro/