| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, doresc sa imi cumpar niste fatete dentare universale pentru ca mi s-a rupt o bucățică din dintele frontal si arata oribil, parca m-a lovit trenul si nu am timp acum sa ma duc la stomatolog din motive personale. De unde pot sa comand de pe net fatete dentare universale de buna calitate si sa arate bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa cumperi de nicaieri, ca doar cei din industria stomatologica au acces la asemenea comenzi si ei o fac in cantitati mari, ceea ce tu nu-ti vei putea permite.

| MISLO a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok, raman fara acea bucata in dintisor laughing am gaura sa fumez mai ușor. Ms de răspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru MISLO):

Mergi la dentist sa-ti repare dintele ca o sa-l pierzi.
Pentru ca o fateta nu va rezolva o carie, care continua sa "manance si sa distruga" dintele.

| MISLO a răspuns (pentru Violleta2022):

Am înțeles. Ms de sfat o sa vad cum ma integrez in programul de lucru care il amhappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru MISLO):

Pentru sanatate si urgente, se pot lua 1-2 ore de liber, de la munca.
Sanatate multa!

| MISLO a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa e

7 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Mergeti frate la dentist, nu inteleg de ce inventati atatea scuze si cautati solutii SF doar ca sa nu mergeti la un specialist. Stai asa cu dintele rupt si o sa-l pierzi in curand.

| dorustroe a răspuns:

Salutare. Fatete dentare universale nu exista, ce gasesti pe eMAG la 100-200 lei sunt dinti falsi de halloween si nu te vor ajuta sa iti rezolvi problema. O fateta dentara de proiecteaza digital intr-o clinica stomatologica, dupa e trimisa la un atelier de protetica ca sa o confectioneze conform masuratorilor si indicatiilor oferite de medicul stomatolog. Medicul stomatolog ia fateta dentara de la aelierul de protetica si te chema sa iti puna fateta dentara. acum eu iti recomand sa cauti clinici care au atelierul de confectionare al fatelelor dentare in interiorul clinicii ca asa pretul o sa fie mai mic si fatetele dentare sunt gata mai rapid. Eu din ce am citit Denttaglio clinic pot pune fatete dentare intr-o singura zi. Iti las link aici sa citesti despre ei: https://denttaglio.ro/fatete-dentare/