| sanziana1992 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o problema, acum 2 luni mi-a venit ciclul pe data de 5, luna trecuta pe data de 1, iar luna asta nu mi-a mai venit deloc pana acum, tin sa precizez ca am facut sex neprotejat pe data de 20.credeti ca sunt gravida? simptome nu am doar ca zilele trecute ma cam intepa ba in partea stanga jos ba in dreapta, in rest nimik.nu ma dor sanii...nu nimic.ce parere aveti? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Simptomele de sarcina apar dupa mai bine de o luna de la contact.
Acel 20 ar fi trebuit sa pice in afara perioadei tale fertile dar nu se stie niciodata.
Cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina. Cel de laborator, din sange, se poate face deja si te costa cam 40 lei. Cel de la farmacie devine relevant dupa 20 de zile de la contact, deci cam pe 10 Mai.

| jmekerashu a răspuns:

E puțin probabil să fii însărcinată. Doar nu e avion să vină de fiecare dată la ora exactă)) Mai multe despre menstruație poți citi aici - http://www.i-medic.ro/sanatate-feminina/menstruatia/ce-este-menstruatia

Dar ca să te simți confortabil poți să mergi să cumperi un test. Dacă ești însărcitata cu singuranță vei avea testul pozitiv