| laryssutzadlc a întrebat:

Am si eu o problema. Am fost la strand zilele astea cand a fost canicula mare si eu dobicei ma bronzez oricum foarte repede, ca sunt brunetica.Pe spate, in zona omoplatilor si a umerilor m-am ars insa. am inceput sa ma cojesc doar in acele zone si arata urat, parca as fii Michael Jackson. Ce pot sa fac sa am cat mai repede pielea uniforma? Vreau sa merg la strand iar in vreo 5-6 zile sau cel mult 10 zile. Ajutati-ma cu un sfat care chiar functioneaza va rog.Cam in cat timp o sa am pielea uniforma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| me1oo a răspuns:

Ar trebuii sa cauti la farmacie p crema petnru protectie solara, sau du-te la farmacie si le spui ce ai patit si te ajuta, am folosit si eu un spray dar nu imi amintesc cum se cheama

7 răspunsuri:
| deliam_8720 a răspuns:

Nu stiu in cat timp o sa ai tu pielea uniforma insa, te sfatuiesc sa nu te mai expui pana nu iti mai trece arsura. Arsurile solare se pot calma cu iaurt rece, din cate stiu.happy Iar data viitoare incearca o crema cu un factor de protectie mai ridicat.happy Si un autobronzant, daca vrei sa te bronzezi mai tare. Bafta, si ai grija data viitoare!

| laryssutzadlc explică:

Ms:*.SI hei appo, nu m-am ars in sensul de carne vietongue m-a ars adica am stat prea mult si am devenit prea neagratongue

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Te-ai luat de michael chiar acum de ziua lui /?

| Carlene a răspuns:

Poti folosi la dus exfoliante usoare...mai e o varianta autobronzant dar nu prea iti recomand si o crema cu aloe e buna ca sa uniformizezi si sa nu mai faci coji...
Bafta!

| fdff a răspuns:

Nu stiu sfaturile. crying

| flori_3312 a răspuns:

Incearca aceasta alifie:CUTADEN