| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema! am pe picioare bubite rosii ca niste cosuri! am crezut ca poate imi apar din cauza ca ma epilez cu lama dar si cand nu ma epilez tot le am! va rog frumos sa ma ajutati deoarece ma dispera si nu le mai suport!
Nu ma dor deloc si nici nu ma mananca doar ca sunt inestetice si nu pot purta nm scurt, nu cred ca sunt de la caldura deoarece le am si iarna si mai nou vad ca imi apar si puncte negre pe picioare! ma puteti ajuta? va rog din suflet big grinDDDDD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Problema ta se numeste foliculita. Gasesti informatii despre cauzele si tratamentul acesteia aici: http://www.i-medic.ro/boli/foliculita
Ar fi bine sa mergi la dermatolog.

| rainbowgarden a răspuns:

Mie imi apar puncte rosii doar de la epilatul cu epilatorul electric, tie cred ca iti apar din cauza lamei, te-ai irinat. Incearca sa dezinfectezi lama inainte de a o folosi, sau schimb-o mereu cand te epilezi.I hope I helped you!winking

| Florin_Singuru_1988 a răspuns:

Buna ziua am o pemblema cu niste bubite rosii ...seara mai ales nu pot dormi ptca. Ma scarpin