| C2r7i4s7s7 a întrebat:

mi-ai aparut pete rosii pe picioare, ca niste bubite de cand ma epilez cu lama si arata foarte inestetic, nu mai pot purta pantaloni scurti iar acum e sezonul lor... cum pot scapa de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Aplica un unguent cu antibiotic. http://www.i-medic.ro/boli/foliculita

| Tania59 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.Eu credeam ca am fost infectata cu scabie deoarece am mai avut incidente cu ea.Si eu as vrea sa stiu cum sa scap de ele.Doar de curiozitate, ai si senzatie de mancarime?

| C2r7i4s7s7 explică (pentru Tania59):

Nu, nu am senzatie de mancarime. presupun ca sunt fire crescute pe sub piele, dar nu stiam sigur.