| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema straight face Azi am vrut sa imi dau cu tus la ochi si fara sa vreau mi-a intrat putin in ochi. m-am dus la baie si m-am spalat pe ochi. ca sa iasa chestia aia neagra afara, dar degeaba straight face Apoi mi-a disparut, dar mi-a venit ceva in gura.m-am dus sa scuip si era ceva negru straight face Credeti ca era tusul? Mi-e frica. Pentru ca am si probleme cu acel ochi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

LoVeLe, este imposibil asa ceva, nicidecum nu era tus ce ai scuipat tu, cu siguranta era altceva. Cat despre tus, ar trebui sa ai grija cu ochii ca oricand poti avea un accident.
Uite un tutorial video care te va invata cum sa te dai cu tus corect: http://www.ele.ro/......usor-28726

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Tușul e periculos dar daca te.ai spălat e ok si cel mai bine e sa iti dai cu visine se citește vizin ca sa stii la ce ma refer) deoarece curată ochiul stiu asta de la fata care ma machiaza pe mine si știe de la cursuri.

| Adelina16 a răspuns:

Din câte știu, ochii și nasul comunică (,) cu gura. Deci, da, cred că a fost tușul. Dar nu îți pot da vreun sfat. Ar trebui să întrebi un adult sau medic.