| Eu93llr a întrebat:

Am si eu o problema. De o saptamana si ceva ma doare capul foarte tare in fiecare zi. In special fruntea si ochii. Ma doare in special cand ies afara la lumina, cand stau la pc chiar si de la telefon uneori. In aceasta perioada chiar am petrecut destul de putin timp in fata pc-ului. Acum 2 ani am fost la un control oftalmologic si am avut -0, 5 dioptriile la ambii ochi, Mi-am facut ochelari insa nu i-am purtat decat foarte putin, o luna doua dupa ve i-am facut iar in rest doar cand aveam nevoie de ei, gen: la facultate daca nu vedeam din spate sau asa mai departe. Acum cand am vazut ca ma tot doare capu am inceput sa ii port mai des...insa nici cu ei nu imi e mai bine, ma dor ochii de la ei. Care credeti ca ar putea fi cauza? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posibil de la ochelari ca nu i-ai purtat cand trebuia. Vezi sa nu te traga curentul cand dormi noaptea, poate e nevoie sa iti faci din nou alti ochelari.

| rapp2020 a răspuns:

AR FI GRESIT sa ne dam cu parerile, despre problema ta de sanatate maibine ai merge din nou la un medic.

| GYGYLATINO a răspuns:

Du-te la un oftalmolog e cel mai bine si zic mai intai sa dai pe la medic de familie daca tot iti face trimitere sa ti mai faca si consultatie cu setoscopul