| Roxana037 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o problemă destul de măricică și m-am gândit să vă cer ajutorul. Am 16 ani și sunt foarte slabă, nici 30 kg nu cred că am, problema e că nu am poftă de mâncare deloc, nu pot mânca nimic, am luat și vitamine dar nu au avut niciun efect, nu știu ce să mai fac. În maxim doua luni trebuie să mă întâlnesc cu o persoană foarte importanta și nu aș vrea să mă vadă atât de slabă. Ce aș putea să fac să mă îngraș macar câteva kg? Dau funda celui mai bun răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreeaDeea210 a răspuns:

Deci parca ma descrii pe mine, mie doctorul mi-a spus sa mananc automat de 3 ori pe zi si ca sa mi se faca pofta de mancare trebuie sa fac sport.Si sa nu uitam sa consumi foarte multe fructe pentru ca sunt bune organismului.