| Mariana155 a întrebat:

Ce pot sa fac sa ma ingras? Sunt extrem de slaba..Am luat calciu si o gramada de medicamente pentru pofta de mancare si niciun efect.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca ai incercat sa mananci mai mult si nu s-a vazut niciun rezultat, nu prea mai ai ce sa faci, fiindca probabil ai un metabolism mai rapid si arzi mai usor ceea ce consumi. Poti merge la un medic endocrinolog sau la un nutritionist, cu toate ca nu cred ca se poate face ceva in sensul asta daca e genetic.

| Mariana155 explică (pentru thegatekeeper):

Cand am incercat sa mananc mai mult, m-am ingrasat dar putin. Iar apoi peste cateva zile cand nu mai mancam asa mult iar slabeam. si tot asa o tin, odata slabesc odata mai pun ceva pe mine. Pofta de mancare nu am si asta ma enerveaza la culme.

| Seepty a răspuns:

Mananca cat mai multa carne, oua, paine sau daca nu merge nici asa consulta un specialist.

| Mariana155 explică (pentru Seepty):

Dar mananc carne oua si paine regulat. orice masa de a mea este cu paine.

| disa a răspuns:

Daca inca n-ai 17-18 ani, nu e nimic. ai rabdare si ai sa vezi ca organismul tau se echilibreaza singur dupa ce aproape o sa treci de pubertate o ajungi normala. nu mai baga pastile si manca excesiv ca mai rau faci... pe masura ce cresti corpul femeii tinde sa acumuleze kilograme pentru ca asa e dat de la natura. Ia si manaca portia de fructe si legume pe zi si nu fa excese.