| xDeyaDeeAx a întrebat:

Am si eu o problema. Ieri am avut diaree si mi-a fost si putin rau cand am urcat pe munte (am fost la bunici). Dupa mi-a trecut. Azi dimineata m-am terzit la 7 cu dureri de burta si iar am avut diaree. Mama mi-a dat ceai de sunatoare si de menta si zeama de orez. La pranz m-a lasat dupa ce am baut zeama d eorez sa mananc 2 mici cu orez langa. Dupa am plecat si pe masina iar m-au laut durerile de burta. Acasa mi-au tercut. Am mancat niste biscuiti cu ceai si acum iar ma doare burta. Stiti cumva ce ar putea fi? Ati mai patit? Maine oricum voi merge la medic daca iar ma simt asa rau, caci nu pot pleca asa la mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uff, o greseala sa manci mici daca ti-e deranjata burta. Timp de o saptamana cel putin, mananca la regim: legume si fructe fierte, necondimentat sau condimentat slab, numai cu condimente naturale, carne doar din a 3-a zi, si numai carne slaba fiarta. Laptele si produsele lactate se evita a fi consumate timp de 7-10 zile.

| RAY a răspuns:

Ceai de menta fara zahar sau 2 linguri de cafea dar macinata nu sa bei cafea

| VladPătrașcu a răspuns:

Pot fi multe chestii dar inainte sa iei tu toate leacurile posibile du-te la un medic!winking Insanatosire grabnica