| DonMecanico a întrebat:

Un click aici va rog si ajutati-ma si pe mine cu o problema de sanatate care o am. Am mai pus intrebari cu aceasta problema dar n-am primit mai niciun raspuns in asa infel sa ma lamureasca. Acum 1-2 ani am fost la doctor si mi-a facut o endoscopie si mi-a gasit gastrita acuta, facusem si analize si mi-a gasit giardia, nu stiu cum se face, ca intr-o luna am tinut un tratament numai stiu care si mi-a trecut, de aproximativ 4 luni ma trezesc de multe ori dim cu o durere mare de burta, simt un gol, durere si gen ca n-as fi mancat dar eu mananc si intepaturi tari, si in afara de dureri ma stric si la stomac, nu-i diaree dar nici asa normal, mai moale dar nu chiar ca diareea, am facut de curand analize de sange si de nevoia mare si mi-au iesit pozitive toate, am luat tratamente precum omez / debridat, si de cand am avut probleme am baut numai apla plata si ceaiuri precum ceai de menta / sunatoare / coada racului + o dieta aproape corespunzatoare, am unele momente cand am aceste probleme de 2 ori pe saptaman, dupa care cateva zile ma simt ok, uneori doar cu dureri de burta sau balonari si dupa cateva zile iar incep si cu stricarea la stomac. cea ce ma deranjeaza, nu stiu sigur ce-am, nu stiu ce sa ma fac, nu stiu daca o fi gastrita. ca daca era eventual aveam stari de voma. dar eu nu am., ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie pentru un medic de specialitate din Policlinica,pentru analize(sange,materie fecala,urina) si apoi,in functie de toate analizele,vezi ce iti recomanda medicul internist:ori tratament ambulatoriu,ori internare,unde ti se vor face si alte analize specifice bolii. Daca nu urmezi o dieta corespunzatoare,nu-ti iei medicamentatia cand si cum trebuie,nu-ti repeti analizele, ca sa vezi daca esti vindecat, slaba nadejde sa te vindeci.
Asa ca, doar medicul specialist, iti poate spune ce ai si ce trebuie sa faci!

| raduradu2014 a răspuns:

Du-te la medic...

| DonMecanico explică (pentru raduradu2014):

Am fost fratioare, acele tratamente chiar el mi le-a recomandat., am fost la doctorul de familie...

Răspuns utilizator avertizat
| Ceryo a răspuns:

Lasa doctorul de familie ala nu stie ce e ste cu el du-te la spital si sa te mai verifice odata si nu sangele zi cu amanuntul tot si sa vada ce e cu tine