| Alexandru_Carp_1995 a întrebat:

am si eu o problema.
Nu pot sa ma ingras de nici-o culoare.
Am 17 ani, 1.75m si 56 kg X_x.
Nu stiti ce as putea face sa ma ingras? O fi oare din cauza ca fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anytimeanywhere a răspuns:

- In primul rand NU manca grasimi in excess si mancaruri nesanatoase. Ele doar iti vor afecta sanatatea, si poti sa te ingrasi mai repede cu restul sfaturilor mele decat cu fast food.

- Mananca 5 mese pe zi. Stiu, suna putin exagerat. Doar ca asa mananci multa mancare impartind egal intre mese. Mananci dimineata un mic dejun consistent, apoi mai pe la ora 12, mananci niste fructe sau ceva dulce, dar natural ( sau nu foarte nesanatos ). Mananci de amiaza cu felul unu si doi, si ca desert iti iei doua mere. Pe la 4 mai mananci inca o data o gustarica, si la 7 mananci de cina.

- Fa miscare. Nu fa foarte multa miscare, doar ca pentru ca sa te ingrasi nu iti trebuie doar grasime, ci si muschi. O jumate de ora de jogging in fiecare zi nu strica happy

- Bea apa regulat, asa cum o faceai inainte. Trebuie sa te hidratezi, dar nu in exces cum fac ceilalti sa slabeasca.

Sper ca te-am ajutat, o zi buna! :*

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Sa fi sigura de la fumat, nu mai fuma.
Iti distruge viata!
Bafta, cu abtinerea!

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Da cu siguranta si mai este si din cauza metabolismului, asa iti este firea

| Stefan988 a răspuns:

Pai mananca seara tarziu pe la 12 si pe urma te duci repede site culci sa vezi cum te ingrasi sau sa iei proteine si sa nu faci nici unu evort sa vezi atunci cum te ingrasi. Sper ca team fost de ajutor