| Little Kid a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? am 1.65 m si 48 de kg. si as vrea sa ma ingras dar nu stiu cum. tin sa mentionez ca fumez 7-10 tigari pe zi. Oare asta sa fie cauza?
Acum ca am slabit sunt si putin cracanata. As vrea la picioare la mult sa iau in greutate
Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| Little Kid explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri :*

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Corpul pana la varsta de 25 de ani este in continua dezvoltare. Daca nu ai facut tu ceva mai deosebit de ai slabit atunci nu trebuie sa faci nimic deosebit pentru a te ingrasa! Da, tigarile tin oarecum de foame, daca te lasi de ele te ingrasi imediat (in majoritatea cazurilor).

| adrykiba a răspuns:

Tigarile tin cat de cat de foame dar nu slabesti cine stie ce de la ele.Incearca cu vitamine.vitaminele iti creeaza pofta de mancare si is bune si pentru corpul tau.Vitaminele de la Doppelherz is bune. Unele persoane pot manca pana se sparg tot felul de mancaruri grase si dulciuri si nu se ingrasa, depinde si de structura genetica.

| mikey06982 a răspuns:

AlecsR are dreptate, pina la 25 de ani,corpul tau este in continua dezvoltare,nu-ti fa griji,o sa te schimi si nici no sa-ti dai seama,cit despre tigari, sunt o problema, ai grija, nu sunt bune de nimic, nu stiu pentru ce voua tigarile... fuuu... oricum succes happy

| Vallerie a răspuns:

Ar trebui sa nu mai fumezi, deorece nu e doar sanatos, dar e si daunator pentru silueta ta. Daca nu te poti debarasa de fumat atunci te-as sfatui sa fumezi dor 1-2 tigari pe zi si sa consumi cit mai multa piine, biscuiti si produse care contin multe calorii.

| marya81 a răspuns:

Si eu am aceasta problema ca si te, am 15 ani, 1.70 si 50 kg, insa nu fumez... orice nu as face ma ingras maxim jumatate de kg, cred ca cu tipul o sa ma ingras si eu si tu big grin