| ANTerisha a întrebat:

Am si eu o problema. Sper ca nu este absolut nimic grav gen apendicita sau peritonita. Deci,miercuri dupa-amiaza am facut niste exercitii fizice acasa destul de grele pentru mine,in acea seara,ieri si in aceasta dimineata,am avut o durerea de abdomen insuportabila (tot abdomenul),de la muschiul diafragmei pana in partea de jos a abdomenului. Vreau sa precizez ca pot sa urinez sau sa elimin materiile fecale,nu am febra,greata uneori,voma nu.Voi ce credeti, eu sincer sper ca este o simpla febra musculara.Va astept raspunsurile la aceasta intrebare! O zi frumoasa! (Imi cer scuze daca pun intrebari prea absurde sunt mai paranoic).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Apendicită nu este cu siguranță. Odată ce se instalează inflamarea nu mai poate fi oprită și ai fi ajuns în urgență la spital.
Dacă spui că ai făcut exerciții fizice mai solicitante este posibil să fie vorba de o febră musculară. Probabil acum faci atac de panică. Ia și te liniștește, ai grijă la alimentație și încearcă să faci exerciții fizice ușoare. Dacă vezi că durerea nu dispare și începi să te simți mai rău, atunci mergi la medic.
Toate cele bune!

| NoisyLight a răspuns:

Poate este o hernie inghinală, sau una ventrală.